Wordpress

WordPress Google Translate Eklentisi

WordPress Google translate eklentisi, çok farklı dillerin konuşulduğu bir dünyada yaşıyoruz. Dilbilimcilere göre, dünyada 6000 ila 7000 farklı dil var. Web siteniz Türkçe dilde olsa da, web site içeriğiniz diğer dillere çevirerek daha fazla kullanıcıya hitap edebilir ve daha fazla trafik elde edebilirsiniz. Genellikle ingilizce dilindeki içerikleri araştırırken translate ye ihtiyaç duyarız. Aynı şeklide siteniz Türkçe dilini bilmeye kullanıcılar ziyaret ettiğinde onlara seçenek sunmak için bir site dil çeviriciye ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu sebepten dolayı makalemizde WordPress Google Translate eklentisinin kurulumundan bahs edeceğiz.

WordPress’e Google Dil Çevirisi Ekleme

Yapmanız gereken ilk şey, Translate WordPress – Google Language Translator eklentisini yüklemek ve etkinleştirmektir. Eklentiyi etkinleştirdikten sonra, eklentiyi yapılandırmak için Ayarlar » Google Dil Tercümanı’na gidin.

WordPress Google Translate Eklentisi

Eklenti durumunun yanındaki onay kutusunun işaretli olduğundan emin olun. Bundan sonra, web sitenizin varsayılan dilini ve çeviri için uygun olmasını istediğiniz dilleri seçmeniz gerekir. İşiniz bittiğinde, eklenti ayarlarınızı kaydetmeniz yeterlidir.

Google Language Translator eklentisinin ayarlarını kaydettikten sonra Görünüm » Widget’lar bölümüne gidin . ‘Google Dil Tercümanı’ widget’ını blogunuzun kenar çubuğuna sürükleyip bırakın. Widget’ınızı kaydedin ve Google çevirmenini web sitenizde önizleyin.

Google Çeviri, kullanıcılarınızın yalnızca web sitenizin çevrilmiş bir sürümünü okumasına izin vermekle kalmaz, aynı zamanda web sitenizi çevirmelerine de olanak tanır. Okuyucularınız, Google çevirisinde iyileştirmeler önererek herhangi bir sayfanın makine çevirisinin iyileştirilmesine bile yardımcı olabilir. Aslında, iyi bir okuyucu kitleniz varsa, tüm web sitenizi gönüllüler tarafından tercüme ettirebilirsiniz.

Bu makalenin, WordPress web sitenize Google çeviri eklemenize yardımcı olduğunu umuyoruz. Google Chrome tarayıcısı, sayfada farklı bir dil algıladığında varsayılan olarak bir çeviri seçeneği ekler, ancak diğer tarayıcılar bunu yapmaz. Sorularınız aşağıda yorum kısmında bize iletebilirsiniz. Wordpress seo eklentileri için sayfamızı ziyaret edin.

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu