Wordpress

Elementor Şablonları Nasıl Kaydedilir

WordPress Elementor Şablonu Nasıl İçe veya dışa Aktarılır

Bir elementor şablonunu içe aktarmak için önce Şablonlar > Kaydedilen Şablonlar. Sayfanın üst kısmında bir şablonu içe aktarma seçeneği vardır.

Wordpresste Elementor Sablonlari Nasil Kaydedilir Ice Aktarilir Ve Disa Aktarilir
Wordpresste Elementor Sablonlari Nasil Kaydedilir Ice Aktarilir Ve Disa Aktarilir

Bir sayfayı Elementor’da şablon olarak kaydetme:

İlk olarak, Elementor Editor ile şablon olarak kaydetmek istediğiniz sayfayı açın. Sayfanın sol alt tarafında küçük bir yukarı ok simgesi olacaktır. Bu simge küçük bir menü açacaktır, bu menüden tıklayın Şablon Olarak Kaydet. Bu, şablonunuzu adlandırmanızı ve ardından şablonlarınıza kaydetmenizi isteyen yeni bir pencere açacaktır.

Bölümleri Şablon Olarak Kaydetme
Tüm sayfayı şablon olarak kaydetmek yerine bir bölümü kaydetmek için, kullanmak istediğiniz bölümün içine sağ tıklamanız gerekir. Bu, çeşitli seçeneklere sahip bir düzenleme menüsü açacaktır. Bunlar arasında, bir seçenek olacak Şablon Olarak Kaydet. Bu, şablonunuzu adlandırmanızı ve kaydetmenizi isteyen aynı pencereyi açacaktır.

Kayıtlı Şablonlarınızı Ekleme

Şablonlarınız kaydedildikten ve kullanıma hazır olduktan sonra, bunları nasıl ekleyeceğinizi bilmeniz gerekir. İlk olarak, Elementor Editor ile bir sayfa açın. Bu Elementor widget alanında küçük bir klasör simgesi vardır. Tıklandığında, bu klasör seçebileceğiniz bir menü getirecektir. Şablonlarım. Bu, kaydedilen tüm şablonlarınızı gösterir ve eklemek için birini seçebilirsiniz. Kullanmak istediğiniz şablonu seçtikten sonra, Şablonun belge ayarlarını da içe aktarmak isteyip istemediğiniz sorulur. Tercihlerinize bağlı olarak evet veya hayır’ı seçebilirsiniz.

1675420964 832 Wordpresste Elementor Sablonlari Nasil Kaydedilir Ice Aktarilir Ve Disa Aktarilir
1675420964 832 Wordpresste Elementor Sablonlari Nasil Kaydedilir Ice Aktarilir Ve Disa Aktarilir

Elementor Şablonları Nasıl Dışa Aktarılır

Kaydedilen Elementor şablonlarınızı doğrudan aşağıdaki panonuzdan dışa aktarabilirsiniz: Şablonlar > Kaydedilen Şablonlar. İstediğiniz şablonu seçin ve Şablonu Dışa Aktar düğme.

1675420964 290 Wordpresste Elementor Sablonlari Nasil Kaydedilir Ice Aktarilir Ve Disa Aktarilir
1675420964 290 Wordpresste Elementor Sablonlari Nasil Kaydedilir Ice Aktarilir Ve Disa Aktarilir

Bir şablonu Elementor kitaplığından da dışa aktarabilirsiniz. Elementor kitaplığını açar ve Şablonum sekmesinde, Elementor kitaplığınızda kayıtlı tüm şablonların bir listesi gösterilecektir. İstediğiniz şablonun yanında, ekranın en sağındaki üç noktayı tıklatın ve Ihracat.

1675420964 23 Wordpresste Elementor Sablonlari Nasil Kaydedilir Ice Aktarilir Ve Disa Aktarilir

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir