SEO

Yandex Haritalara Konum Ekleme Nasıl Yapılır

Yandex haritalara konum ekleme, Yandex arama motoru Google benim işletmem ile aynı fonksiyonlara sahip, haritalara ücretsiz konum ekleme hizmeti sunmaktadır.

İşletmenizi Yandex kuruma kayıt ederek Yandex arama motorunu veya uygulamasını kullanan müşterilerinize ürün veya  hizmetleriniz ulaştırabilirsiniz. Bunu yapmanızı rakiplerinizde 1 adım öne geçmenizi sağlayabilir. Çünkü google harita kayıt yapan çoğu  işletme sahibi Yandex Haritalara Konum eklemiyor, bunu daha fazla fırsat dönüştürebilirsiniz.

Ücretsiz hizmet olarak sunulan haritalara konum ekleme işletmenizi internette görünür kılar. buda daha çok müşteri demek oluyor!

Yandex Haritalara Konum Eklemek İçin İzlenecek Adımlar

Başlıklar

Yandex Haritalara Konum eklemk için bu yazımızı sonuna kadar okumanızı tavsiye ederim. Görselleri takip ederek dakikalar içinde Yandex kuruma işletmenizi ekleyebilirsiniz. İlk olarak bir Yandex Hesabına ihtiyacınız olacak. Hesabınız yok ise  buraya tıklayarak hesap oluşturabilirsiniz. Hesabınız var ise bu linki tıklayarak işletmem profilinde oturum açın.

Profil Oluşturma

İşletme profili oluşturma sayfasına ulaştıktan sonra aşağıdaki resimde yer alan sayfa da Profil Oluşturma butonuna tıklıyoruz ve yer ekleme işlmeni başlıyoruz!

Yandex Harita Konum Ekleme

Diğer sayfada şirketinizin adı nedir bölümüne firmanızı en iyi şeklide ifade eden terimleri yazıyoruz yerin adını yazıyoruz.. Örneğin: XYZ Elektronik Tv Tamir Servisi.

Şirket Adı Girme

Şirket adımızı girdik Devam et diyoruz. Karşımıza şirketinizin faliyet alanı nedir sorusu geliyor burada sektörümüzün kategorisi girmemiz gerekecektir. Çoğu zaman sektörünüzle alakalı içerik çıkmayabiliyor. Bunun için yakın dalları denemelisiniz.

Şirketin Faliyet Alanı

Devam butonundan sonra Sizinle Nasıl iletişime geçelim? Bölümüne haritalara da ve aramalarda gözükecek ve doğrulama yapacağınız telefon numaranızı girmelisiniz.

Yandex Telefon Doğrulama

Girmiş olduğunuz telefon numarasına doğrulama kodu SMS olarak gelecek, gelen bu kondu girdiğinizde işletme kaydını ilk bölümünü tamamlamış olacaksınız.

Yandex Doğrulama Kodu Sms

Şimdi sırada ne var? İşletmemizin doğrulamasını tamamlamak ve mavi doğrulama tikini alabilmek için işletme profilini sayfasın da gerekli düzenlemelere yapmamız lazım.

Yandex Kurum Profili Ayarları

Yandex Haritalara Konum

Sağ üst kısımda yer alan Verileri düzenleye tıklayarak yapacağımız işlemleri sırası şu şeklide olacaktır :

İşletmenizin Logosu ve Resimlerini Ekleme

Marka bilinci ve müşterileriniz aklında kalıcı yer edinmek için firma yada şirketinize ait özgün bir logo eklemelsiniz. Özgü bir logoya ihtiyacınız var ise iletişim sayfasında bize ulaşarak logo tasarım sipariş verebilirsiniz.

İşletmenizi dıştan çekilmiş reimleri tabela bilboard vs resimlerini ekleyin.

İşletme hakkında

İşletmenizi ifade eden hakkında yazısını eklemelisiniz. Maksimum 200 karekter den oluşacak bu içerik net ve anlaşılır olmalı ki müşterileriniz ne iş yaptığınızı  tam olarak anlasın.

İş Kategorisi

İlk başta eklediğiniz kategoriye aynı sektörün dallarını ifade eden ikinci üçüncü alt kategorileri ekleyebilirsiniz. Abartmamak da fayda var!

Çalışma Saatleri

İşletmenizin açılış kapanış saatlerini belirleyeceğini alandır. Çalışma saatlerinizi bu kısımda düzenleyin.

İletişim Adresleri

Burada yer alan bölümlere telefon numaranız, email,sosyal ağlar,web sitenizi gibi iletişim bilgilerinizi ekleyin. Kurumsal bir web sitenizin olması müşterileriniz gözünde güven oluşturacaktır. Dijital dünyada işinizi insalara sergilemenin en etkili yolu web sitenizdir. web siteniz yok ise merak etmeyin etkileyici modern tasarımlarla hazırladığımız web site sahipleri arasına sizde katılın.

Hizmet Bölgeleri

İşletmenizin hizmet verdiği bölgeleri ekleyin Aynı il yada ülke içinde hizmet verdiğiniz bölgeleri sırayla ekleyebilirsiniz.

Hizmetler

Hangi hizmetleri verdiğinizi alt kategoriler dahil şeklide ekleyebilirsiniz.

Bu düzenlemeleri yaptıktan sonra talepleriniz moderasyon kontrolüne gidecektir. Belirttiğimiz doğrultuda bilgileri ekledi iseniz işletmeniz  2-3 gün içinde yandex arama motoru ve haritalarda gözükmeye başlayacaktır.

Aşağıdaki örnek resimdek bir işletmenin yandex haritalarda görünümü yer alamktadır. sizin işletmenizde bu şeklide bulunduğunuz konum çevresinde gözükecektir.

Konum bilgisi haritalarda bu şeklide gözükecektir.

Yandex Haritalara Konum

Konum Eklem İşlemini Ücretli Rehberlik Alarak Yapmak için

Şimdi Bize Ulaşın

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir