Harita Kayıt

Google Harita Yorum Silme

Google harita yorum silme, Google benim işletmem haritaların özelliği olan yıldız yorum fonksiyonu Google arama ağında sıralamanızı olumlu yada olumsuz etkileyebilir. Hizmet yada ürün satın almış kullanıcıları edindikleri deneyimi google benim işletmem hesabınız yıldız yorum ile yansıtırlar.

Bu içeriğimizde google haritalar yorum silme ile ilgili önemli bilgilere yer verdik. Yazının tamamını okuyarak harita yorum silme hakkından merak ettiklerinize cevap bulabilirsiniz.

Google yorum yaptırma (Yıldız yorum nasıl çalışır)

Hizmet yada ürünlerinizden memnun kalan kullanıcılar beş yıldız yorum vererek, Kısmi olarak memnun kalanlar 4 yıldız , pek memnun olmayanlar 3 yıldız, memnun olmayan veya hiç memnun kalmayanlar 2 yıldız veya 1 yıldız vererek değerlendirmelerini diğer insanları etkileyecek şeklide yaparlar.

Sizden hizmet yada ürün satın alan müşterilerinize ricada bulunarak aldıkları hizmet, ürün den memnun kalmaları durumundan Google işletmem profiliniz paylaşarak olumlu yorum yapmalarını istemelisiniz. Bu yorumlar sayesinde hem Google sıralamasından ilk sıralarda yer almanıza hem de sizden ürünü veya hizmet almayı düşünen potansiyel müşterilerinizi etkiyecektir.

Google işletme yorum hilesi

Google işletmem için yorum hilesi diye bir şey söz konusu değildir. Google benim işletmem platformu gerçek dışı spam olayları algılayacak algoritmaya sahiptir. Örnek verelim: yorum paketi satın aldınız diyelim bu yorumlar günlük 10-15 veya 20-25 arası işletme profilinize giriliyor. Google işletmem algoritması spam manuel işlem yaptığınız anlayacaktır ve yaptığınızı bu işlemin sıralamanızı hiç bir etkisi olmayacaktır.

Bunun yerinde günlük 1-5 arası yorum girilmesini sağlayabilirsiniz. Tanıdıklarınıza veya sizden hizmet almış müşterilerinize, zaman yayarak beş yıldızlı yorum yapmalarını isteyebilirsiniz.

Google Harita maps yorum silme

Google yorum silme, Birçok işletme sahibi olumsuz yorumlar ve değerlendirmeler den şikayetçi. haksız rekabet veya çıkar çatışmasından dolayı hizmet veya ürünü satmadıkları kişiler tarafından negatif yorum içeren 1 yıldızlı yorum değerlendirmesi alıyorlar.

blank

Bu tür karalama kampanyası ve itibarsızlaştırma Türk ticaret kanunu haksız rekabet koşulları kapsamından değerlendirilmektedir.

Bu tür yorumları benim işletmem yorumlar panelinden çıkar çatışması olarak işaretleyerek incelenmesini isteyebilirsiniz. Talebinizin incelemesinden sonra yorum kaldırılabilir veya çıkar çatışması kapsamına uymadığı için herhangi bir değişiklik yapılmaz.

Tüketicilerin yüzde 60’ı, internetten ürün veya hizmet almadan önce diğer kullanıcıların yorumlarını inceleyerek karar veriyorlar. Buda gösteriyor ki Google maps yorumları, müşterilerinizin sizi tercih etmesinden oldukça önemli bir yere sahiptir olduğunu gösteriyor.

Sizden hizmet veya yorum almış ve memnun kalmamış bir kişi tarafından yapılan negatif yorumu silmeye çalışmak yerine, bu yorumun altlarda kalması için beş yıldızlı pozitif yorum almaya çalışmalısınız.

Benim işletmem yorumları kapatma

Google benim işletmemin böyle bir özelliği olmadığı için yorumları kapatmanız mümkün değildir. Negatif yorumları kaldırmayla uğraşmak yerine yukarıda da belirttiğimiz gibi negatif yorumların altlarda kalacak şeklide 5 yıldızlı olumlu yorumlar almaya çalışmalısınız.

Google haritalarda nasıl yükselebilirim?

Aramalarda ilk sıralardan yer almanın bir çok yöntemi var. SEO kavramını duymuş olmalısınız. Duymayanlar için kısa bir bilgi vermek gerekirse; Google arama motorunun belirlediği kurallara göre hareket etmek SEO kurallarını oluşturuyor.

Benim işletmem uzmanı

Google benim işletmem uzmanı tarafın dan yapılan, işletme profil düzenlemesi ile SEO kurallarına uymuş olursunuz. Buda diğer etmenlerin yanı sıra sırlamadan yükselişiniz hızlandıran en büyüt etkendir.

Bu konuda destek almak için benim işletmem uzmanı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu