Yazılım

Google Family Link nedir ve nasıl Kullanılır?

Bu içeriğimizde Google family Link nedir sorusuna cevap vereceğiz. Ebeveynlerin; çocuklarının Android cihazlarında(cep telefonu, tablet vs..) neler yapığını takip edebileceği bir uygulama olan family link nasıl kullanacaklarını anlatacağız.

Başlıklar

Google Family Link, ailelerin çocuklarına ait cihazların da belirli ölçüde neleri yapa bileceklerini kontrol etmesine olanak tanıyan bir uygulamadır.

Çocuğunuz için belirli bir Google hesabı oluşturmanıza ve yönetmenize olanak tanır. Bu hesaplar normal Google özelliklerine sahip ancak hesabın Google’dan nelere erişebileceği konusunda sınırlamaları seçebiliyorsunuz.

Family Link ile neler yapabilirsiniz? ekran süresi sınırları, cihaz konumu ve kurulum izinleri gibi şeyler de dahil olmak üzere bir çocuğun cihazını uzaktan yönetmenize olanak tanır. Aşağıdaki başlıkta neleri denetleyebileceğinizi sıraladık.

Family Link ile çocuğunuzun Google Play Store’dan yüklemek istediği uygulamaları onaylayabilir veya engelleyebilirsiniz. Haftalık veya aylık aktivite raporları sayesinde, çocuğunuzun en sevdiği uygulamalarda ne kadar zaman geçirdiğini kontrol etmek de dahil olmak üzere ekran başında geçirilen zamanı izleyebilir ve sınırlayabilirsiniz. Ayrıca, cihazları için günlük ekran süresi sınırları belirleyebilirsiniz.

İşte özelliklerin tam listesi:

  • Çocuğunuzun kullanabileceği uygulamaları yönetebilirsiniz
  • Çocuğunuzun Google Play Store’dan yüklemek istediği uygulamaları onaylayın veya engelleyebilirsisinz
  • Haftalık veya aylık etkinlik raporlarıyla çocuğunuzun uygulamalarında ne kadar zaman harcadığını görebilirsiniz
  • Çocuğunuzun cihazı için günlük ekran süresi sınırları belirleyin
  • Bireysel uygulamalar için günlük limitler belirleyin
  • Cihaz uyku zamanı ayarlayabilirsiniz
  • Çocuğunuzun cihaz konumunu görebilirsiniz
  • Çocuğunuzun cihazını uzaktan kilitleyebilirsiniz
  • Çocuğunuzun hesabının oturum açtığı tüm cihazları görebilirsiniz
  • Çocuğunuzun cihazını bulmak için bir ses çaldırabilirsiniz.

Family Link, uygunsuz içerikleri engellediğini iddia etmez, ancak bazı uygulamalar Family Link üzerinden erişilebilen kendi filtreleme seçeneklerini sunar.

Bu, uygulamalar, kitaplar, filmler gibi Google Play içeriğine yaş sınırları koyabileceğiniz anlamına gelir – Google Arama’da Güvenli Arama filtrelemesi ayarlayabilir ve Google, bu önlemlerin yüzde 100 olmadığını beyan etmesine rağmen, Play Müzik’te müstehcen şarkı sözlerini filtreleyebilirsiniz.

Tüm yeni uygulamaların bir ebeveyn tarafından yetkilendirilmesi gerekecek ve bu, şifrenize dokunarak çocuğun cihazında veya aldığınız bildirim aracılığıyla kendi telefonunuzdan yapılabilir.

Öncelikle Family Link uygulamasını mobil cihazınıza indirmeniz ve ardından uygulama aracılığıyla, families.google.com/familylink/ adresindeki bir tarayıcı aracılığıyla çocuğunuz için bir Google Hesabı oluşturmanız veya zaten sahip olduğu bir çocuk hesabını kullanmanız gerekir.

Kurulum için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

families.google.com’da altı kişiye kadar hesap oluşturup yönetebilirsiniz.

Bir aile kurulumu yaptıktan sonra, Family Link’i kendi cihazınızda açabilir ve çocuk cihazlarını kontrol etmek için Family Link’i kurma adımlarını uygulayabilirsiniz. Uygulamanın çocuk ve genç sürümünü onların telefonuna da yüklemeniz istenecektir her telefonda doğru sürüme sahip olduğunuzdan emin olun.

Ebeveyn olarak 13 yaşından küçük çocuklar için Google hesaplarını yönetmek üzere Family Link’i bir Android cihazda veya bir iOS cihazında çalıştırabilirsiniz.

Uygulamaları yükledikten ve bağladıktan sonra, ana uygulamadan istediğiniz kontrolleri ayarlayabilecek ve bunların çocuğun uygulamasına yansıtılmasını sağlayabilirsiniz.

Sorularınız yorumlar kısmından bize iletebilirsiniz. Yazılım ve araçlar kategorilerimizdeki diğer içeriklere göz atabilirsiniz.

Bu İçeriği Değerlendir

10 - 0.9

0.9

10

Bu uygulamanın sizin için çözüm sağlayıp sağlamadığını aşağıdan oylayabilirsiniz.

User Rating: 4.52 ( 6 votes)

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir