Yazılım

Chrome Reklam Virüsü Temizleme

Chrome Reklam Virüsü, Chrome tarayıcısına bulaşan virüsü temizlemek bazen çok zor oluyor. Chrome reklam virüsü bir kaç küçük programla silinebiliyor ama genelde masaüstü cihazlarda proxy hatasına yol açabilmekte.

Chorme Reklam Virüsü Temizleme

Özellikle reklam virüsleri bilgisayarınızda kurulu olan Chrome tarayıcısında şöyle bir soruna sebep oluyor,

Chrome kuruluşunuz tarafından yönetiliyor!

Google Chrome

bu hatayı alıyor iseniz tarayıcınıza kesinlikle virüs bulaşmış demektir. Bu virüsten kurtulmak için aşağıdaki adımları takip edin.

Şimdi bu virüsten ve bıraktığı hatalardan kurtulmak için sırayla denenmiş olan şu yöntemleri uygulayalım.

1- Chrome Reklam virüsü temizleme programı

Reklam virüsünü klasik virüs programları göremeyebiliyor. Reklam virüsü temizleme programı olarak Adwcleaner programını kullanıyoruz.

Adwcleaner Programını İndir

Rar şifresi: ahgtasarim.com

Chorme Reklam Virüsü Temizleme

İndirdiğimiz programı rar dan çıkartıp kuruyoruz kurulum sonrası gelen ekranda Şimdi Tara ya tıklayarak taramanın bitmesini bekliyoruz. Tarama bitince bulunana virüsleri sile tıklayarak işlemi bitiriyoruz.

Şimdi reklam virüsünü temizledik peki ikinci adım nedir? Masaüstü bilgisayarlarda reklam virüsleri Proxy ayarlarına ve kayıt defterine zarar vermekte.

Bu sorunu da şu yöntemle çözüyoruz.

2 – Kayıt defteri proxy ayarları yapılandırma

Google Chrome proxy hatası, bağlantı gizli değile gelelim şimdi. bu hat bilgisayarınızdaki tüm tarayıcılarda gözükecektir. sebebi reklam virüsünün proxy ayarlarınız kayıt defteri üzerinden bozmasından kaynaklanmaktadır. Bu sebepten dolayı aşağıdaki örnek resimdeki gibi Bağlantınız gizli değil uyarı alırsınız.

Google Chorme Proxy Hatasi Baglanti Gizli Degil

Bu proxy sorununu kayıt defteri üzerinden çözeceğiz.

Windows ara çubuğuna Kayıt Defteri Düzenleyicisi yazarak aratıyoruz. Aşağıda ki resim de yer alan kayıt defteri düzenleyicisine tıklıyoruz.

Windows Kayit Defteri Duzenleyicisi

Açılan sayfada kırmızı kutu içine alınan ilk yer şunu yapıştırıyoruz;

Bilgisayar\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings
Kayit Defteri Duzenleyicisi Duzenleme

İkinci kırmızı kutu ProxySettingsPerUser ise çift tıklıyoruz 0 olan kısmı 1 yaparak tamam diyoruz. şimdi tüm açık olan tarayıcıları kapatarak yeniden açıyoruz. Artık üstte yer alan bağlantınız gizli değil uyarısı kalkmış olacak, Google arama motoruna rahatlıkla giriş yapabileceksiniz.

Tarayıcısı virüsleri klasik virüs programları ile tespit edilememektedir. Bunu için konuda verdiğimiz malwarebytes – Adwcleaner ve benzeri programlar tarafından bu reklam virüslerini temizleyebilirsiniz.

Bu adımları izleyerek yaptığınız işlemler ile sorununuz düzelmez ise yorum kısmından bize bildirin. adımları eksiksiz uyguladığınız dan emin olun.

Blog sayfamızdan diğer içerikleri kontrol edebilirsiniz.

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir