Web tasarım

Online Butik Mağaza Nasıl Açılır

Online Butik Mağaza; Kendi online butik mağazanızı açmak istiyor, ancak nasıl başlayacağınızı bilmiyor musunuz?

Bir çok internet girişimcisi online butik mağaza nasıl açılır veya internette satış yaparak gelirimi nasıl artırabilirim sorularını merak ediyor.

Popüler inanışın aksine, online bir butik kurmak için herhangi bir teknik beceriye ihtiyacınız yok!

Günümüzde çoğu insan yeni girişimcilerden alışveriş yapmayı tercih ediyor. Özellikle instagram’da butik açmak isteyen girişimciler, ürünlerini instagram da tanıttık dan sonra müşterilerini satın almaya yönlendirmek için E- Ticaret alt yapısına sahip bir web sitesine ihtiyaç duyuyor.

Bu makalede, online butik mağazanızı kolayca açarak satışlarınızı nasıl artıracağınızı öğreneceksiniz.

Online Butik Mağaza Açmak İçin Neye İhtiyacınız Var?

Başlıklar

Online mağazanızı açmak, düşündüğünüzden çok daha basittir. Online bir butik mağaza açmak için şunlara ihtiyacınız vardır;

  • Bir alan adı (web sitenizin adı)
  • Bir web barındırma hesabı (bu, web sitenizin dosyalarının internette bulunduğu yerdir)
  • SSL ( Güveli ödeme geçiti için mecburi)
  • Ödeme alacağınız aracı kurum, sanal pos
  • Uygun Tema ( Tavsiye edilen shopier sistemini seçmeniz durumda gerek kalmaz)
  • Kargo Anlaşması ( İstediğiniz bir kargo firması ile anlaşma yaparak daha az maliyet kargo gönderimi sağlayabilirsiniz)

Şimdi bilmeniz gerekenleri size adım adım sıralayacağız.

1. Online Butik Mağaza Platformunuzu Seçme ve Kurma

2. Web Sitenize WordPress ve WooCommerce Kurun

3.Online Butik Mağaza Kurmayla İlgili Sıkça Sorulan Sorular


En İyi Online Butik Mağaza Platformunu Seçme

Yeni mağaza sahiplerinin yaptığı en büyük hata, online mağazaları için yanlış e-ticaret platformunu seçmektir.

Bu maliyetli bir hata olabilir çünkü sadece tüm işi yeniden yapacağınız anlamına gelmez, aynı zamanda para kaybetmek anlamına da gelebilir.

Neyse ki bu makaleyi okuyorsun, bu hatayı yapmamanıza yardımcı olabiliriz. 🙂

Online Butik Magaza

Butik mağazalar için e-ticaret platformları söz konusu olduğunda, yalnızca iki platform öneriyoruz: shopier veya WooCommerce (WordPress tabanlı sistem).

shopier hızlı bir şekilde e-ticaret yapmaya başlamanızı sağlayan, hızlıca kurulum yapacağınız platformdur. En büyük dezavantajı, satışlarınız oranında belirli bir kar yüzdesi almasıdır. Ayrıca, ödeme sistemlerini kullanmakla sınırlısınız, aksi takdirde sizden ek işlem ücreti alırlar. Bu, küçük işletme sahipleri için çok harcama demektir.

Bu nedenle çoğu küçük işletme sahibi WordPress + WooCommerce’i seçiyor. Uygun maliyetli, tüm özelliklere, esnekliğe sahiptir ve kurulumu kolaydır. WooCommerce aynı zamanda dünyanın en popüler e-ticaret platformudur.

Bu içerikte, WooCommerce kullanarak online bir butik mağazayı nasıl başlatacağınız konusunda size yol göstereceğiz.

Bir online mağaza açmak için altı şeye sahip olmanız gerekir: alan adı, web barındırma, SSL sertifikası, sanal pos, kargo anlaşması, Tema

Bir alan adı internet üzerinde web sitenizin adresidir. Bu, kullanıcıların web sitenize ulaşmak için tarayıcılarına yazdıkları şeydir (örneğin: google.com veya ahgtasarim.com).

Web barındırma, web sitenizin dosyalarının internette bulunduğu yerdir. Bunu web sitenizin internetteki evi olarak düşünün. İnternetteki her web sitesinin web barındırmaya ihtiyacı vardır. Bir İnsanın bedeni web barındırmayı temsil ettiğini, alan adına ismini temsil ettiği örneği daha somutlaştırıcı olacaktır.

Güvenli ödeme alabilmek için SSL sertifikasına ihtiyacınız var . Bu, web sitenize özel bir güvenlik katmanı sağlar, böylece kredi kartlarını ve diğer kişisel bilgileri kabul edebilirsiniz. SSL olmayan web siteleri arama motorları nezdinde 3-0 skora sahiptir!

Online satışlarınızdan ödeme alabilmenizi için sanal pos‘a ihtiyacınız vardır. Tüm bankaları gezerek tek tek sanal po almak oldukça maliyetli bir iştir. Bunun yerine sanal post aracı kurumlarla anlaşarak tüm kartlardan ödeme alabilirsiniz. Aracı kurumlar belli oranda alış verişinizden kesinti yaparak bakiyenizi belirttiğiniz banka hesabınıza göndermektedirler.

Kargo anlaşması, istediğiniz bir kargo firması ile anlaşma yaparak daha aza taşıma maliyeti ödeyebilirsiniz. bu hem müşterilerinizin hem de sizin tasarruf etmesini sağlayacaktır.

Tema, wordpress de ücretli ve ücretsiz e-ticaret temaları mevcut. Tavsiyemiz ürününüzü en iyi yansıtan renk, modele, şablonu seçmenizdir.

Not: Normalde ayrı olarak satılan web barındırma hizmeti ve SSL’i Güzel Hosting den tek fiyata sahip olabilirsiniz..

Web Sitenize WordPress ve WooCommerce Kurun

Web barındırma ve alan adı hizmetini satın aldık tan sonra güzel hosting panelinizde sizden hangi sistemi kuracağınıza dair yönlendirmeler mevcut. Eğer bu konuda takılır iseniz AHG tasarım dan uzman yardımı talep edebilirsiniz.(Ücretlidir)

E-Ticaret Sistemi

WooCommerce wordpress alt yapısı ile çalışan online satış sistemidir. sizin için bir çok özelliği bünyesinde barındırır. Ödeme sistemi, Kargo seçenekleri, vergilendirme, stok takibi, satış istatistikleri özellikleri türkçe dil seçeneği ile sunan WooCommerce eklentisini bu linkten inceleyebilirsiniz.

Woocommerce Online Magaza

Online satış mağazaları için wordpress temaları da mevcuttur. WooCommerce temalarını bu linkten inceleyebilirsiniz.

Not: Woocommerce kurulumu oldukça basittir sizi adım adım yönlendirir.

Tema Seçimi

E-Ticaret için en önemli ikinci unsur web site tasarımınızdır. Wordpress için ücretli, ücretsiz bir çok e- ticaret teması mevcut. önemli olan satış yatığınız ürünleri en iyi yansıtan tasarımı seçmektir. Mesela elektronik eşya satışı için tasarlanan bir temayı butik ürünleri satan bir mağaza web sitesine kurmak büyük bir hata olacaktır!

Satış konunuza uygun ücretli temaları bu linkten inceleyebilirsiniz.

Wordpress alt yapısı ile e-ticaret butik sitenizi uzmanlar tarafından oluşturulmasını istiyorsanız, e – ticaret web site tasarım sayfamızı ziyaret ederek sipariş verebilirsiniz.

Online Butik Mağaza Kurmayla İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Çevrimiçi satış yapmak için bir iş planına veya işletme lisansına ihtiyacım var mı?

Hayır, çevrimiçi satış yapmak için bir işletme lisansına ihtiyacınız yok. Bir şahıs şirketi olarak başlayabilirsiniz, bu çoğu insanın yaptığı şeydir.

İşletmeniz yükselmeye başladığında, resmi bir şirket veya özel limited şirkete sınıfıan geçebilirsiniz.

Çevrimiçi mağazam için en iyi ürünleri nasıl seçerim?

Tüm butik sahiplerinin hedef kitleleri hakkında ar-ge yapması gerekir, çünkü başarınız üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Butik için mal nereden temin edilir araştırması yapan bir girişimci hedef kitlesine göre ürün seçmelidir.

Örneğin, odaklandığı ürün sektörü göz önünde bulundurarak gömlek satmayı planlayan bir mağaza sahibi hangi cinsiyete hitap edeceğine kara verip ona göre ürün temin etmeli. Kadın gömlekleri satmayı düşünen bir mağaza sahibi ürün maliyetini, ürün çeşitliliğini bu bağlamda değerlendirmelidir.

Özellikle instagram butik toptancıları arayan kullanıcılar ürünleri pazarlayacakları platforma ve takipçilerini ilgisini çeken ürünleri seçmelidirler.

Nasıl daha fazla satış yapabilirim?

E-ticaret web sitenizden bir e-posta listesi oluşturarak, sitenizi ziyaret eden kullanıcıların e-posta abonesi olabilecekleri bir bölüm eklemeniz e-posta pazarlaması için etkili bir yöntemdir. E-posta abonesi olan müşterilerinize; indirimleri, yeni ürünleri, fırsatları rahatlıkla duyurabilirsiniz en iyi yanı ücretsizdir.

Web sitenize instagram yeniden pazarlama özelliğini kurarak instagram veya facebook aracılığı ile siteniz ziyaret etmiş kullanıcılara ürünlerinizi tekrar tekrar göstererek satın almaya ikna edebilirsiniz.

Bu özelliği kullanabilmeniz için sponsorlu reklam vermeniz gerekmektedir.

Satış vergisi almam gerekir mi?

Satış vergisi almanız almanız gerekir. Ülkemizde KDV vergisini ürünlerinize yansıtmanız gerekir. KDV oranları ürünü gurubuna farklılık gösterir. Bu oranları gib.gov.tr adresinden öğrenebilirsiniz.

WooCommerce ile vergi oranlarını ürün bazlı siteniz kolayca ekleyebilirsiniz.

Nakliye için ayrıca ücret alabilir miyim?

Evet, WooCommerce ödeme sayfanıza kesinlikle nakliye masrafları ekleyebilirsiniz. Gönderim ücretlerini kullanıcının adresine göre otomatik olarak hesaplayabilen WooCommerce ile bunu kolayca yapabilirsiniz.

Belirli satın almalar için ücretsiz kargo özelliğini ayarlayabilirsiniz.

Online butiğimi nasıl açabilirim?

Yeni bir işe başlamak zor gibi gözükebilir , ancak risksiz ticaret yapılamayacağını öğrenmelisiniz!

Potansiyel müşterileriniz gibi düşünerek başlayın, müşterileriniz gibi düşünmek size büyük oranda fayda sağlayacaktır.

Size fikir vermesi açısından internette butik açanların Yorumları araştırması yaparak doğruları ve yanlışları inceleyebilirsiniz.

Butik mağazalar için başka e-ticaret platformları var mı?

Evet, WooCommerce dışında, trend yol, hepsiburada, n11 , shopier r ticaret platformları mevcut.

Esnekliği, satış üzerinden pay ödememe ve kullanım kolaylığı nedeniyle kullanıcılara her zaman WooCommerce kullanmalarını tavsiye ediyoruz.

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen e – posta abonesi olun. benzeri içerikleri kolayca takip edin.

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir