Web tasarım

İşletme Harita Kayıtları

Google işletmem ve Yandex Kurum gibi harita tabanlı işletme araçları ile dijital varlığınız haritalara ekleyebilirsiniz. Ücretsiz bir hizmet olan Google benim işletmem ve Yandex Kurum ile haritalara işletmenizin konumunuz ekleyebilirsiniz.

Günümüzde giderek popülerlik kazanan harita kayıtları müşterilerinizin size ulaşabilmesinde en kolay yol. Bu içeriği hazırlamamızdaki en önemli sebep harita kayıtlarının işletme sahiplerine sağladığı büyük katma değer.

 

Dijitalleşen dünyanın kurallarına ayak uydurabilmek gelişime açılan kapıdır.

İşletme Harita Kayıtları

İşletme Harita Kayıtları Size Neler Sunar?

Başlıklar

Google Benim İşletmem Hesabınızla bir yerel işletme listelemesinden fazlasına sahip olursunuz. Oluşturacağınız İşletme Profili ile Google Arama ve Haritalar aramalarında müşterileriniz sizi bulabilmesini sağlayacaksınız. Bu iş hacminizin artmasını doğru orantılı olarak da  gelirlerinizin artması demektir.

Beyaz eşya teknik servis hizmeti veren Eren fiziki konumunu Google haritalara yada Yandex haritalara ekledi ve doğruladı. Beyaz eşya servisi arayan müşteriler genelde hemen mobil telefonlarına sarılarak yakın çevrelerindeki beyaz eşya servisi veya marka ön ekini girerek aram yapar.

Örneği : Beyaz eşya servisi, Bu arama sonucu arama motoru haritalarda en yakın işletme profiline sahip teknik servisleri listeler. Aramayı yapan kullanıcının Eren’in müşterisi olma ihtimali çok yüksek.

Sıralamada ilk sırada yer almak çok önemli!

İlk sırada yer almayı belirleyen bir çok etken vardır.

Bunlar;

  • Olumlu yorumlar
  • 5 yıldız  sayısı ve toplam yüzdesi
  • Rakip firmalara göre işletme profilini oluşturma tarihi
  • İşletmem profili SEO optimizasyonu dur.

Resimlerde beyaz eşya aramasın da hem arama motorlarında hem de haritalardaki örneklere yer almaktadır.

Google Işletme Arama Görünümü

 

Google Haritalar Arama Görünümü

Bu etkenler doğru konumda ise Eren’in işletmesi ilk konumda yer alacaktır. Bu sayede başta da belirttiğimiz gibi işleriniz yolunda gidecek yüzünüzü gülecektir.  🙂

İşletme Harita Profilinizi Nasıl Yönetmelisiniz?

İlk olarak şunu söylemek gerekir devamlı güncel. Güncel olmayan yorum almayan işletme profilleri ilk sırada çok uzun süre duramıyor.

Olumlu Yorum Almak

Hizmetini tamamladığınız müşterilerinize ricada bulunarak işletme profilinize 5 yıldızlı yorum yapmalarını sağlayın. Bu güncel kalmanın ilk yolu.

Önemli Güncellemeleri Paylaşın

Haftalık en az bir adet yayın oluşturun işletmeniz inceleyen müşteriler için deneyim sunacaktır. Yayına düğme ekleyerek geri dönüşümlerini artırabilirsiniz.

Google Işletmem Yayın Ekleme

Haritalar için SEO Optimizasyonu

İşletme profilleri için SEO optimizasyonu ileri düzey bir işlemdir. SEO konusunda deneyimli biri tarafından yapılması olmaz ise olmazdır.

İşletmenizi haritalarda yer almasını istediğiniz anahtar kelimelerden tutunda gerekli işletme açıklamasına kadar bir çok alanı kapsar.

AHG Tasarım işletme kaydı oluşturmada destek ve SEO optimizasyon hizmeti vermektedir. İletişim sayfasında bize ulaşarak destek talep edebilirsiniz.

Analizleri İnceleme

Müşterileriniz size nasıl ulaştıkları hakkında analizleri bu kısımdan inceleyebilirsiniz. 1 Hafta, 1 Ay, Son üç ay seçenekleri ile analizleri alabilirsiniz.

Aşağıdaki örnek analiz raporlarını inceleyin.

Google Işletmem Analizler

 

Google Harita Analizler

Yadex Kurum

Yandex kurumun işlevi Google Benim İşletmem ile aynıdır.

Yandex Kurum ekleme  yaparak,  Yandex tarayıcısını ve harita uygulamasını kullanan müşterilerinizin size ulaşmasını sağlayın.

Yandex kurum ile ilgili yazımız yakında yayında olacak. Bildirimleri al seçeneğine izin vererek yayınları takip edebilirsiniz.

Yandex Işletmem Ekleme

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir