Dijital Reklam

Google Adwords Reklamlarının Avantajları

Google Adwords Reklamlarının Avantajları ; Çevrimiçi reklamcılık, reklamlarınızı ürün ve hizmetlerinizle ilgilenmesi muhtemel kişilere göstermenize olanak tanırken aynı zamanda ilgilenmeyen kişileri de filtrelemenize sağlar. Ayrıca, bu kişilerin reklamlarınızı tıklayıp tıklamadığını izleyebilirsiniz. Adwords reklamları ile potansiyel müşterilerinize Reklamlarınız ;  masaüstü, dizüstü bilgisayar, tablet ve akıllı telefon gibi bir çok cihaz kolayca ulaştırabilirisiniz.

Google Adwords Size Neler Katacak?

Başlıklar

Google Adwords, çevrimiçi reklamcılığın avantajlarından yararlanmanıza olanak tanır: reklamlarınızı doğru kişilere, doğru yerde ve doğru zamanda gösterirsiniz. Google Ads bir çok avantajlar sunmaktadır. temel avantajları ise şunlardır:

1. Reklamlarınızı hedefleyin

Hedefleme size, reklamlarınızı belirli ilgi alanlarına (yani ürünleriniz ve hizmetlerinizle ilgilenen kişilere) ulaşmak onlara alakalı reklamlar gösterme olanağı sunar.
Şimdilik, pazarlama kampanyalarınızı daha da hedefli hale getirebilecek çevrimiçi reklamlarla sahip olduğunuz seçeneklere bir göz atın:

 • Anahtar kelimeler: Müşteriler bu terimleri ararken veya alakalı web sitelerini ziyaret ettiğinde reklamlarınızı göstermek için kullanılan, ürünleriniz ve hizmetinizle alakalı kelimeler veya kelime öbekleri dir.
 • Reklam konumu: Reklamlarınızı Google arama sonuçları sayfalarında ve Google Arama ve Görüntülü Reklam Ağlarının bir parçası olan web sitelerinde gösterildiği konumdur.
 • Yaş, konum,Yer,dil: Müşterilerinizin yaşını, coğrafi konumunu,dilini ve reklamlarınızın gösterileceği ülke, bölge gibi alanları hedefinize göre belirleyebilirsiniz.
 • Günler, saatler ve sıklık: Reklamlarınızı belirli saatlerde veya haftanın günlerinde gösterin ve reklamlarınızın ne sıklıkta görüneceğini belirleyebilirsiniz.
 • Cihazlar: Reklamlarınız her tür cihazda görünebilir ve reklamlarınızın hangi cihazlarda ve ne zaman görüneceğini hassas şekilde ayarlayabilirsiniz. Cihaz teklif ayarları ile hangi cihazda daha çok gösterim elde etmek istediğiniz ayarlayabilirsiniz.

2. Maliyetlerinizi kontrol edin

Google Ads, paranızı nasıl harcadığınız üzerinde kontrol sahibi olmanızı sağlar. Ayrıca ayda, günde ve reklam başına ne kadar harcayacağınızı seçebilirsiniz. Yalnızca birisi reklamınızı tıkladığında ödeme yaparsınız.

3. Başarınızı ölçün

Google Adwords ile, birisi reklamınızı tıkladığında bunu bilirsiniz. Reklamınızı tıklayıp ürünü veya hizmet satın aldığında uygulamanızı indirdiyse rahatlıkla bu olayları izleyebilirsiniz.
Hangi reklamların tıklama aldığını ve hangilerinin almadığını görerek, kampanyanıza nasıl yatırım yapacağınızı da hızlı bir şekilde görürsünüz. Bu da yatırım gelirinizi artırabilir.
Müşterilerinizin çevrimiçi satın almalarına veya telefon aramalarına yol açan reklamlar için istatistikleri ölçümleyebilirsiniz. Ayrıca, müşterinizin alışveriş alışkanlıkları hakkında bilgi edinmek için analitik araçları da kullanabilirsiniz – örneğin, ürününüzü satın almadan önce ne kadar süreyle araştırma eğiliminde olduklarını.

Google Adwords ile Hangi tür Reklam kampanyaları oluşturulabilir?

Google Adwords bir çok reklam seçeneği sunmaktadır. gelin beraber bunları inceleyelim;

 • Arama ağı reklamları
 • Görüntüle reklam ağı
 • Alışveriş reklam ağı
 • Youtube video reklamları
 • Akıllı otomatik yerleşim reklamları
 • Gmail reklam mail reklamları

Hedefe Seçimi

Adwords Reklam Seçenekleri

Danışmanlık Almak İçin Şimdi Başvur

Google Ads danışmanlık hizmeti almak ve reklamlarınız en iyi şeklide optimize edilmesi için formu doldurarak bize ulaşın az maliyetle çok reklam gösterimi sağlayın.

[contact-form-7 id=”3535″ title=”Sipariş İletişim Formu”]

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir