Dijital Reklam

Google Ads Reklam önizleme teşhis aracı kullanımı

Google Ads Reklam önizleme teşhis aracı kullanımı; Google ads reklamlarınızı arama motorunda hangi sırada yer aldığı görebilmek için, reklam önizleme ve teşhis aracınız kullanarak sıralamaları takip edebilirsiniz.

Bazı kullanıcılar bu reklamları aram motorlarından aratarak görmeye çalışabiliyor. Bu yöntemle reklam ilk gösterimden sonra teklif verme modeline göre ikinci kez göremeyebiliyor. Bu durumu reklamları gösterilmiyor şeklinde yorumlayan kullanıcılar telaşa kapılarak reklam panelini veya çözüm ortağı olan reklam yöneticilerine durum hakkında sorular yöneltiyorlar. Bu durum genellikle teklif verme modelinden kaynaklanmaktadır.

Reklamlarınızın gösterimde olup olmadığınız Google ads reklam panelinde, Reklam Önizleme ve Teşhis Aracını kullanarak kolayca takip ederek bu yanılgı dan kurtulabilirsiniz.

Reklam Önizleme ve Teşhis Aracı Kullanımı

Reklam Önizleme ve Teşhis Aracın ulaşmak için Google ads panelinden Sağ üst kısımda yer alan İngiliz anahtarı simgesi (ARAÇLAR VE AYARLAR) tıkladığımızda açılan pencere PLANLAM sütunun da bulunan Reklam Önizleme ve Teşhis Aracı ulaşabilirsiniz.

  1. Bu pencere de aşağıdaki resimdeki gibi solda yer alan arama kısmına anahtar kelimemizi giriyoruz.
  2. Konum kısmına ayarlarınızda belirlediğiniz, reklamınız gözüktüğü ülke , bölge, il, ilçe bilgileriniz giriyoruz.
  3. Dil kısmına reklam ayarlarında seçtiğiniz dil tercihini seçiyoruz.
  4. Son olarak da cihaz tercihini seçerek arattığımız da reklamımız bu anahtar kelime il tetiklenip aramalarda yer alıp almadığınız görebiliyoruz.

Video Anlatım

Not: Reklam yer seçenekleri konum kısmı altında yer alan yer seçenekleri kısmında ” Varlık: Hedeflediğiniz yerlerde bulunan veya bu yerlere düzenli olarak giden kullanıcılar” işaretli ise sadece o konumda bulunan kişilere reklam gösterilir.

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir