Dijital Reklam

Facebook Reklamları ve Sponsorlu reklam verme ücretleri

Facebook reklam verme; Müşterilerinize ulaşmak için facebook reklamları kullanmıyorsanız büyük bir hata yapıyorsunuz demektir. İşletmeniz için veya projeniz için Facebook ve entegre çalışan İnstagram reklamlarını kullanmıyorsanız bu yazımımız da size neden sosyal medya reklamlarını kullanmanız gerektiğini en iyi biçimde anlatmaya çalışacağız.

1. Müşterileriniz zamanlarının çoğunu Facebook’ta geçiriyor

Başlıklar

Kanıtlarla başlayalım . İnternet kullanıcılarının% 80’i Facebook kullanıyor. 65 yaş üstü yetişkinlerin% 65’i bile Facebook kullanıyor. Milyarlarca kullanıcısı var ve çoğu kullanıcı Facebook sayfalarını günde birkaç kez ziyaret ediyor. Müşterileriniz kim olursa olsun Facebook kullanıyorlar. Ve her gün kullanıyorlar. Bu nedenle, Facebook reklamcılığının en önemli avantajlarından biri, müşterilerinizin bunu günlük olarak kullanmasıdır.

Günlük Facebook Kullanıcısı Tablosu

2. Facebook reklamları en çok hedeflenen reklamcılık biçimidir

Facebook reklamlarını en büyük yararı kesin kitlenize ulaşmasıdır. Facebook en çok hedeflenen reklamcılık biçimidir. İnsanlara yaşa, ilgi alanlarına, davranışlara ve seçtiğiniz bölgeye  göre reklam verebilirsiniz. Müşterilerinizi gerçekten tanıyorsanız, etkileşim kurmak için en etkili yol Facebook reklamları.

3. Facebook Reklamcılığı en ucuz reklamcılık biçimidir

Facebook reklamcılığının bir diğer önemli yararı, reklamın en ucuz reklam biçimlerinden biri olmasıdır . 20 TL ile 1.000 kişiye ulaşabilirsiniz. Aynı kitleye ulaşmak için radyo reklamlarına, televizyon reklamlarına, reklam panolarına ve diğer geleneksel medyalara daha fazla harcama yapmak mantıklı değildir!

4. Facebook reklamcılığı hızlı

Facebook reklamları hızlı çalışır; Anında sonuç verir. Bugün binlerce kişiye ulaşmaya başlayabilirsiniz. Dolayısıyla, trafik ve dönüşüm sağlamanın hızlı bir yolunu arıyorsanız, Facebook reklamları en iyi çözümdür.

5. Facebook reklamcılığı marka bilinirliğini artırır

Facebook reklamları ile marka bilinirliğinizi önemli ölçüde artıracaktır . İnsanlara sunduklarınızın farkında olmaları için harika bir yoldur. İnsanlar markanıza ne kadar tanıdık gelirse, karar verme sürecide,ürünlerinizi satın alma olasılıkları o kadar artar.

6. Facebook reklamcılığı web sitesi trafiğini artırıyor

Facebook reklamcılığı web sitenizin trafiğini artıracaktır. Kitlenizi hedeflemek ve bunları web sitenize göndermek için bir web sitesi tıklama kampanyası yayınlayabilirsiniz. Web sitenizin trafiğini birden fazla kaynakla artırabilirsiniz, ancak Facebook reklamcılığının hassasiyeti ve maliyet etkinliği diğer kaynaklardan daha faydalı hale getirir.

7. Facebook reklamcılığı gelir, satış ve olası satışları artırır

Facebook reklamcılığı karmaşık ve zorlu bir süreç de değildir. Gelir, satış ve olası satışları artırır. En son yaptığımız çalışmayla aylık facebook reklamlarına 650 TL harcayan ve satışlarda 6000 TL gelir elde eden bir işletmenin raporlarını iletişim sayfasında istek yaparsanız sizlere iletilecektir.(Mail bölümünü doğru olarak doldurunuz raporlar vermiş olduğunuz maile gönderilecektir)

8. Facebook reklamları ölçülebilir

Sonuçlar ölçülebilir.  Kaç gösterim, tıklama ve dönüşüm aldığınızı görebileceksiniz. Dönüşümleri izlemek için, etkinliği izlemek üzere web sitenize dönüşüm pikselleri yüklemeniz gerekir . Bu, Facebook reklam uzmanınızın size yardımcı olacağı bir şeydir.

9.Rakipleriniz Facebook reklamlarını kullanıyor

Rakipleriniz işlerini büyütmek için Facebook reklamlarını kullanıyor. İşletmenizi büyütmek için sosyal medya  reklamcılığı kullanmıyorsanız, yakında bunu etkisi hissedeceksiniz. Müşterileriniz zamanlarının çoğunu sosyal medyada geçiriyorsa ki geçiriyorlar işinizi büyütmek için kesinlikle facebook ve İnstagram reklamlarını kullanmalısınız.

10.Facebook reklamları yatırım yapabileceğiniz en uygun maliyetli reklam biçimidir

Facebook, herhangi bir işletmenin yapabileceği en düşük maliyetli reklam yatırımıdır. Facebook reklamcılığının faydaları sınırsızı dır. Facebook reklamcılığı ile işlerinizi büyütmede iki kat , üçe kat veya dört katına çıkarabilirsiniz. Hemen hemen her alternatif reklam kaynağından daha ucuzdur. Hedefleme seçenekleri diğerlerinden daha hassastır. Facebook sayfanızla pazarladığınız ürün veya hizmetleri ,Web sitesi ziyaretçilerini ve belirli demografik bilgileri hedefleyebilirsiniz. Hedef kitlenizle temas noktalarınızı artırabilir, farkındalığı artırabilir ve gelecekte dönüşümlerle ilişkilendirebilirsiniz.

Facebook reklamcılığının faydalarına inanıyorsanız, bugün profesyonel bir Facebook reklam kampanyasına yatırım yapmaya başlamak için aşağıdaki linkten teklif alın.

Facebook reklam kampanyasına başlamadan önce sorularınız mı var?  Sorularınızı aşağıdaki yorumlarda bırakmaktan çekinmeyin, Facebook reklam uzmanlarımızdan biri size cevap verecektir!

*Facebook & İnstagram sponsorlu reklam verme ücretleri

Temel Paket

facebook İnstagram Reklam Paketi

350 TL/Aylık danışmanlık
Reklam Kurulum
İki Farklı Reklam Modeli
Haftalık Raporlama
Whatsapp Destek
Telefon Destek
Satın Al

Gold Paket

facebook İnstagram Reklam Paketi

450 TL/Aylık danışmanlık
Reklam Kurulum
3 Farklı Reklam Modeli
Haftalık Raporlama
Whatsapp Destek
Telefon Destek
Detayı Hedefleme
Dönen format, video
Satın Al

Platin Paket

facebook İnstagram Reklam Paketi

600 TL/Aylık danışmanlık
Reklam Kurulum
3 Farklı Reklam Modeli
Haftalık Raporlama
facebook pixel kurulum
Detayı Hedefleme
Dönen format, video
E-Ticaret Rapor Aylık
Whatsapp Destek
Telefon Destek
Satın Al

*Reklam Paketleri Reklam Kurulum ve Danışmanlık hizmeti İçerir. Günlük veya toplam reklam harcamaları size aittir. 

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir