Dijital Reklam

Arama ağı reklamı nedir?

Arama ağı reklamı nedir ? Ücretli arama reklamcılığı (sponsorlu reklamlar, arama pazarlaması, arama motoru pazarlaması, tıklama başına ödeme pazarlaması ve tıklama başına maliyet pazarlaması olarak da bilinir), birisi hizmet veya ürünü aradığında reklamları arama motoru sonuçlarında gösteren bir tekniktir.
Arama ağı reklamları ürünü veya hizmet pazarlamada çok etkili  bir yöntemdir. Google, dünyanın önde gelen arama ağı reklamları sağlayıcısıdır. Google AdWords hizmeti, ürün veya hizmet sunan şirketlerin reklamlarını arama sonuçların da gösterilmesine olanak tanır. Oldukça basittir; sonuç sayfanız yüklendiğinde, organik sonuçların yanında alakalı reklamların gösterildiği reklam kutuları vardır.
Arama Ağı Reklamı
Arama sonuçlarında reklam veren işletmeler, arama yapan kullanıcılar reklamlarına tıklayana kadar ücret ödemzler ; buna”tıklama başına ödeme” (PPC) reklamları denir. Genellikle, bu reklam tekniği arama motoru şirketleri tarafından sunulmaktadır. Google,Yande,Bing gibi…

Arama Ağı Reklamları Nasıl Çalışır?

Arama motorlarında bir ürün veya hizmet aradığınızda, Google (veya başka bir arama motoru sağlayıcısı) hem organik hem de sponsorlu sonuçlardan oluşan bir sonuç sayfası görüntüler . Reklamlar birçok şekilde gösterilebilir, ancak arama motorları genellikle hangi sonuçların desteklendiğini ve hangilerinin desteklenmediğini belirtir.
 
Google Arama sonuçlarında, sponsorlu reklamlar genellikle ilk  iki veya üç sıra şeklinde gösterilir ,bazıları reklamlarda reklam ayarları doğrultusunda aram sayfasını en altında gösterileri bu gösterim payı ayarları  ve reklamların doğru optimize edilmediğinizi işaretidir. Arama sayfalarını en altında gösterilen reklamlar genelikle ilk sıra reklamlarına bakara aram yapan tarafından tıklanma ve ya görünme ihtimali oldukça düşüktür.

Arma Ağı Reklam Yönetim ve Danışmanlık

Reklam yönetim ve danışmanlık almak için formu doldurun reklamlarınız en az maliyetle en çok kişiye doğru zamanda ulaşsın.

[contact-form-7 id=”3535″ title=”Sipariş İletişim Formu”]

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir