Wordpress

WordPress Whatsapp Eklentisi İletişim Butonu Ekleme

Herkese merhaba, bu içeriğimizde bir çok wordpress web site sahibini aradığı wordpress whatsapp eklentisini nasıl sitenize ekleyeceğinizi öğreneceksiniz. Wahtsapp iletişim butonu (uçan balon) için bir çok eklenti mevcut ama biz en çok kullanılan ve sitenizi hızını düşürmeyen join.chat wordpress eklentisinden bahsedeceğiz.

Bu eklenti sayesinde kod bilgisine ihtiyaç duymadan; wordpress siteye whatsapp iletişim butonu ekleme yapabilirsiniz.

WordPress Wahtsapp Eklenti Yükleme

İlk olarak wordpress admin panelinden eklentiler sayfasına, açılan sayfada en üstte yeni ekle butonun tıklayıp join.chat yazıyoruz. Aşağıda yer alana resimdeki eklentimizi yüklüyoruz.

WordPress Whatsapp Eklentisi
WordPress Whatsapp Eklentisi

Eklentimiz yükledikten sonra aktifleştir diyoruz. Wordpress sol ana panelde Whatsaap butonu ile yerini alan eklentimizin üzerine tıklayarak eklenti ayarları sayfasına ulaşıyoruz.

Wordpress Whatsapp join.chat Eklenti Ayarları

Eklentini ayaları oldukça basit. Aşağıda yer alan görseldeki gibi;

  • Telefon kısmına iletişim kurulmasını istediğini wahtsaap hesabı olan telefon numarasını yazıyoruz.
  • İleti bölümünü butona tıklayan kullanıcıların sizinle otomatik bir soruyla başlayabilmesini sağlar. dilerseniz boş bırakabilirsiniz.
  • Resim bu whatsaap butonu için seçilen ikonu göstermektedir. olduğu gibi bırakabilir veya kendi belirlediğiniz ikonu yükleyebilirsiniz.
  • İpucu bu bölümü butonun üzerine gelindiğinde çıkacak yazıyı ifade eder. siz canlı destek yazabilirsiniz.
  • Konum butonun web sitenizi sağında mı solunda mı yer almasını seçebilirsiniz.
  • Düğme gecikmesi, bu 3 saniye olarak geliyor bu değerde kalması sitenizi yüklenirken daha fazla kaynak tüketmesini engeller açılış hızında yavaşlık oluşturmaması için minimum 3 saniye olmalıdır. İsterseni siz 4-5-6 saniyeye kadar çıkartabilirsiniz.

Bunun dışından kalan ayarları isteğinize göre düzenleyebilirsiniz.

Bu içeriğimizde bir çok web site sahibi ve wordpress web site tasarımcısının ihtiyaç duyduğu, web site kullanıcılarının sizinle kolayca iletişime geçebileceği wordpress whatsapp eklentisini kurulumunu ele aldık.

Eklentisiz Wahtsapp iletişim butonu ekleme yöntemini bir sonraki yazımızda anlatacağız. Wordpress kategori sayfasını takip ederek wordpress ile ilgili diğer kolay çözümlere gözatabilirsiniz.

Sorularınız bizlere aşağıdaki yorum kısmından iletebilirsiniz.

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu