Harita Kayıt

Google Harita Kayıt – Harita Konum Ekleme

Müşterilerinizi sizi haritalarda bulabilmesi için firmanızı Google harita kayıt sistemin eklemenizi gerekir.

Google harita konum ekleme, Google tarafından sunulan ücretsiz bir hizmettir. Haritalara kayıt olabilmeniz bir Gmail hesabına ihtiyacınız var. Gmail hesabınız yok ise oluşturun. Hesabınız var ise veya oluşturdu iseniz, Tarayıcınızda Gmail ile oturum açıktık dan sonra, arama kısmına benim işletmem yazarak aşağıdaki resimde yer alan başlığa tıklayarak Google My Business paneline giriş yapın.

Google My Business Paneli

Google Harita Kayıt Adımları

Masaüstü veya dizüstü bilgisayarınızda aşağıdaki adamları takip ederek başlayın.

1.Adım: İşletme kategorisini seçin ve işletmenizi resmi adını yazın. Örneğin, restoran, mağaza veya ofis gibi bir seçenek seçebilirsiniz.

Google Harita Isletme Osturma

2.Adım: İşletme konum bilgilerini doldurun. İşletmenizi resmi adresini eksiksizi olarak girin. Haritada doğru konumu bulmak için arama çubuğunu kullanabilir veya işaretlemek istediğiniz yeri sürükleyebilirsiniz.

Harita Kayit Konum Ekleme

3. Adım: Telefon numarası, web sitesi gibi bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girin. Sektörünüz sms doğrulamaya uygunsa dakikalar içinde doğrulama yapabilirsiniz. Sms doğrulamaya uygun değilse girmiş olduğunuz adrese 14 gün içerisinde ulaşacak şeklide doğrulama kodu gönderilecek. bu kodu gereken alana girdiğinizde doğrulamayı tamamlamış olacaksınız. Doğrulama sonrası Google ek güvenlik nedeni ile Video doğrulama isteyebilir.

Google Harita Telefon Kayit Dogrulama

Doğrulama sonrası veya doğrulamayı daha sonra yapmayı seçtiğinizde açılan panelde aşağıdaki adımlara takip edin.

4.Adım: İşletmenizin hizmet verdiği alanları belirtin. Örneğin, şehir, ilçe veya semt gibi bilgileri ekleyebilirsiniz.

5.Adım: İşletmenizin fotoğraflarını yükleyin. Çekici ve kaliteli fotoğraflar işletmenizin daha ilgi çekici görünmesini sağlar.

6.Adım: İşletmenizin çalışma saatlerini belirtin. Hangi günler ve saatler arasında açık olduğunuzu ayarlayabilirsiniz.

7.Adım: İşletmenizle ilgili açıklamayı ekleyin. İşletmenizin ne hakkında olduğunu ve sunduğunuz ürün veya hizmetleri kısaca anlatabilirsiniz. Etiketler kısmına müşterileriniz arayabileceği verdiğiniz hizmeti yansıta cümle öbekleri ekleyin.

Google Harita Konum Ekleme

İşletme kaydınız doğrulandıktan sonra haritalarda gözükmesi 7 güne kadar sürebilmektedir. Google harita konum ekleme işleminden sonra yüksek çözünürlüklü, ofisinizin iç, dış, sokak, tabela resimlerini yükleyebilirsiniz. Unutmayı açılış kapanış saatleri bir ofisiniz olduğunu kanıtıdır. Çalışma saatlerinizi bunu göz önünde bulundurarak belirleyin.

7/24 hizmet veren sektörlerde çalışma saatlerini 24 saat olarak belirleyebilirler. Google My Business size mesaj gönderen müşterilerinize yanıt verebilirsiniz.

Not: Verdiğiniz hizmetten memnun kalan müşterilerinize yıldızlı yorum yapmalarını istemekten çekinmeyin. Yıldızlı olumlu yorumlar diğer müşterileriniz etkileyerek sizde hizmet alma eğimini artırı. Bunun yanı sıra haritalarda üst konumlara yükselmenizi sağlar.

Daha önce bir Gmail ile birden çok harita kayıt oluşturdu iseniz, askıya alınmış işletmelerinizden dolayı bu Gmaille yeni bir konum eklem yapmaya çalıştığınız da %99 yine askıya alınacaktır.

İşletme ismi, Telefon numaranız, Adresiniz, web site adresinizi google tarafından spam(kara) listeye alnmış olabilir. Yeni bir işletme konum ekleme yaparken, yeni bir gmail adresiniz olsa bile bu bilgileri girdiğinizde askıya alınma olasılığı %99 dur.

Google Harita Konum Açamıyorum Kesin Çözüm

Tüm girişimlerinize rağmen harita kaydı oluşturamıyorsanız, açtığınız kayıtlar devamlı askıya alınıyorsa kesin kayıt için bize aşağıda yer alan Whatsapp hattımızdan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir