Dijital Reklam

Google Reklam Verme Adwords

Ürünlerinizi veya verdiğiniz hizmeti internette potansiyel müşterilerinize ulaştırmanın en kolay yolu Google Adwords (Ads) reklamlarıdır.

Bu içeriğimizde Google reklam verme‘nin gelirinizi nasıl artıracağını ve neden reklam vermeniz gerektiğini öğreneceksiniz.

Hizmet Sektörü İçin Google Reklamları

Google arama motorunda ilk sıra reklamları hizmet sektörü için uygundur.

Örnek sektörler; Halı yıkama, Taksi, Oto çekici, İkinci el eşya mağazaları, Oto expert, Araba kiralama, evden ve nakliyat gibi bir çok sektör Google ads arama ağı reklamlarını kullanıyor.

Arama ağı reklamları nasıl çalışır?

Arama ağı reklamları, Metin reklam veya Telefon araması üreten reklam modellerini içerir. Aşağıda ki resimde hem metin reklam hem de telefon araması reklam modelini inceleyebilirsiniz.

Telefon Araması Üreten Reklam | Google Reklam Verme

Telefon araması üreten reklam modelinde numaranız resimdeki gibi reklam başlığınızda yer alır. Reklam başlığına tıklayan kullanıcı direk sizi arar.

Metin reklamları ise kullanıcıları web sitenize yönlendirerek verdiğiniz hizmetleri, iletişim butonları ile size ulaşmasını sağlar.

Not: Telefon araması üreten reklamlar metin reklamlara göre tıklama başı daha çok maliyete sahiptir.

Google Reklam Verme Maliyeti

Google ads reklam verme maliyetleri bulunduğunuz sektördeki rekabete göre değişmektedir. Tıklama başı maliyeti 2 ₺ olan sektörlerde var 15 ₺ olan sektörlerde var.

Günlük harcamanız tıklama başı maliyetle bağlantılıdır. 2 ₺ lik bir rekabete sahip piyasada tutarlı dönüşler için günlük minimum 75 ₺ lik bir bütçe ayırmanız gerekir.

Daha yüksek rekabete sahip piyasa için günlük bütçenin sınırı yoktur. Çünkü rekabetin çok olduğu piyasa büyük getirini olduğu piyasadır. Google algoritması bunu; hem verilen teklifleri hem de farklı sinyalleri kullanarak öğrenmektedir.

Rekabet analizi için Google ads reklam danışmanı sayfamızı ziyaret edin. Google reklam uzmanı ekibimiz ile işleriniz kolaylaştırın.

Arama ağı reklamlarında bir çok teklif verme modelleri vardır.

  • Tıklama sayısını en üst düzeye çıkarma
  • Hedef Gösterim payı
  • Dönüşüm sayısını en üst düzeye çıkarma
  • Manuel TBM

Eğer sizde hizmet sektöründe iseniz Google ads reklamları ile potansiyel müşterilerinize hizmetinizi tanıtın, Geliriniz artırın.

Ürünler için Google ads Reklamları

Toptan veya Perakende ürünleri hem arama ağı hem de Görüntülü Reklam Ağı ile pazarlayabilir, satışlarınız artırabilirsiniz.

Görüntülü reklam ağı resim, video gibi görsel içerikli reklamlardır. Reklamlarınız web sitelerinde, Youtube gibi platformlarda seçtiğiniz hedef kitleye göre gösterime sunulur.

Görüntülü reklamlar gösterim başı maliyet veya tıklama başı maliyet yöntemi ile çalışır.

Günlük haftalık, aylık bütçe belirleyerek reklamlarınızı oluşturabilirsiniz. Belirlediğiniz bütçe ve diğer varyasyonlar dayanarak yan panelde tahmini ne kadar gösterim ve ne kadar tıklama alacağınız gösterir.

Görüntülü reklam ağı ve arama ağı reklamlarından toplanan veriler ile yenide pazarlama reklamlarını kurabilirsiniz.

Yenide pazarlama reklamları müşterilerinizin çerez verilerini kullanarak onların ziyaret ettiği web siteleri, Youtube reklamları gibi platformlar da belirlediğiniz sıklıkta gösterim yapar. Buda müşterilerinize sizin reklamlarınız belirli sıklıkta göstererek satın almaya ikan etme yöntemidir.

Aşağıda görüntülü reklam modellerini inceleyebilirsiniz.

Görüntülü Reklam Video Öncesi | Google Reklam Verme
Görsel Ürün Reklamı Modelleri | Google Reklam Verme
Görüntülü Ürün Reklamı

Neden Google Ads Reklamlarını kullanmalısınız?

Google ads reklamları ister hizmet sektöründe olun ister Ürün satışı yapın günümüzde vazgeçilmez bir dijital pazarlama aracıdır.

Ülkemizde yüzbinlerce firma Google ads reklamlarını kullanarak internetteki müşterilerine ulaşıyor. İş hacminizi büyüterek gelirinizi artırmak istiyorsanız sizde bugün Google reklam vermeye başlayın

Sorularınızı veya merak ettikleriniz yorum kısmında bize iletebilirsiniz.

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu