Wordpress Mailster eklenti Ayarları

Mailster E-Posta Kampanya Eklentisi

Daha önce MyMail Email Marketing & Newsletter Plugin olarak adlandırılan eklentiler daha işlevsel ve heyecan verici özelliklerle Mailster eklentisine dönüştü. Abonelerinizin bir listesini mi oluşturmak istiyorsunuz? E-posta kampanyalarınızı takip ederek analizler mi elde etmek istiyorsunuz? Cevabınız “EVET” ise, o zaman bu incelemeyi okumaya devam edin, bu inceleme Wordpress Mailster eklenti ayarları ve işlevleri hakkında geniş bilgilere içermektedir.

Mailster eklenti Ayarları – İçindekiler

  1. Mailster Email Newsletter Eklentisi – Genel Bakış
  2. Mailster Eklentisiyle Neler Yapabilirsiniz?
  3. Bu Eklenti Hangi Özellikleri Sunuyor?
  4. Diğer eklentilerle entegrasyonlar
  5. Bu Eklentiyi Kimler Kullanmalı?
  6. Alt satır – Mailster WordPress E-posta ve Bülten Eklentisi

Mailster E-posta Eklentisi – Genel Bakış

Mailster, WordPress ile kolayca entegre olan ve size abone listesi oluşturma, haber bültenleri oluşturma ve farklı e-posta kampanyaları oluşturma özgürlüğü veren bir Bülten ve E-posta Pazarlama eklentisidir, tüm bunları Wordpress panelinizde kolayca yapabilirsiniz. Mailster eklentisinin diğer bazı özellikleri; otomatik yanıtlayıcılar, sınırsız abone listesi, e-postalar için çeşitli hazır şablonlar, mobil kullanıma hazır şablonlar, birden çok e-posta teslim edilebilirlik seçeneği, cron işler aracılığıyla e-postaları zamanlama avantajı sunar, her kampanya için ayrıntılı istatistikler, Mailster muhteşem istatistik panosu vardır!

Mailster Eklentisi ile Neler Yapabilirsiniz?

1. Abonelerinize E-posta Kampanyası Gönderin

Mailster Eklentisi, WordPress admin panelinizi kullanarak blogunuza / web sitesi abonelerinizeözelleştirilmiş E-posta bülteni göndermenizi sağlar. Böylelikle abonelerinizle yeni içerikleriniz hakkında etkileşim kurmanıza yardımcı olur. Blogunuzda otomatik e-postalar da ayarlayabilirsiniz, kullanıcının siteye kaydolması veya siteden aboneliğinin kaldırılması gibi olaylarda veya blogunuzda bir şey yayınlandığında otomatik olarak e-posta göndermek için çeşitli seçenekler vardır.  Ayrıca Mailster, E-postalarınızı özelleştirmek muhteşem esnekli sunuyor.

2. Otomatik Yanıtlayıcıları Ayarlayın

Otomatik yanıtlayıcıları, abonelerinize otomatik olarak e-posta gönderecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu bölümleri isteğinize göre ayarlayabilirsiniz. E-Posta kampanyalarınız zamanlayabilir veya hemen yayınlayabilirsiniz. Ayrıca abonelerinize e-posta olarak gönderilecek belirli bir (kategori / etiket / sınıflandırma) kombinasyonu da belirtebilirsiniz.

3. Sınırsız Abone Listeleri Oluşturun

Mailster Eklentisi, günlük veya haftalık haber bültenlerinin abonelerini, aylık haber bülteni abonelerini, belirli bir ürün veya kategorinin abonelerini vb. Kolayca ayırt etmenize olanak tanıyan birden çok abone listesi oluşturmanıza olanak tanır. Bu seçenekle, hedef kitlenize doğru e-postayı kolayca gönderebilirsiniz.

4. Abone Bilgileri ve Yönetimi

Mailster, fotoğrafları (Avatar’dan otomatik olarak algılanır), abonelik tarihi ve saati, abonelerin konumu, abonelerin IP adresleri, kullanıcının abone olduğu liste, her bir aboneyle ilişkili istatistikler gibi aboneleriniz hakkında kapsamlı bilgiler verir. Ayrıca abone listelerini içe aktarabilir ve listeleri farklı aboneler listesine aktarabilir ve bekleyen aboneliği onaylayabilir ve listede istemediğiniz herhangi bir kullanıcının aboneliğini iptal edebilirsiniz.

Bu Eklenti Hangi Harika Özellikleri Sunuyor?

1. Çoklu Şablon Seçeneği

Şablonu belirli kampanyanıza göre düzenleyebilirsiniz. Ayrıca kendi tasarladığınız veya satın aldığınız şablonu yükleyebilirsiniz (şablon Mailster’ uyumlu olmalı). İşte Mailster’e uygun mail şablonlarını ThemeForest bulabilirsiniz.
Eklentide varsayılan olarak yalnızca 1 şablon bulunuyor. Benzersin bir mail şablonun sahip olmak istiyor veya kendi şablonunuzu oluşturmak istiyorsanız Mailster’in sitesinde bu konu ile ilgili bir rehber bulunuyor. Orada ki bilgileri inceleyerek kendi şablonunuzu oluşturabilirsiniz.

2. Her Kampanya için Ayrıntılı İstatistikler

Mailster, kampanyalarınızı veya otomatik yanıtlayıcıların performansını ölçmeniz için size ayrıntılı istatistikler sunar. Toplam gönderilen postalar, alıcı sayısı, açılan e-posta sayısı, tıklama sayısı, abonelikten çıkma sayısı, hemen çıkma oranı, açılan e-postaların en yüksek yüzdesine sahip olan ülke vb. gibi ayrıntılara ulaşabilirsiniz.

3. E-postaları Doğru Zamanda Gönderin

E-posta kampanyalarınızdan en iyi şekilde yararlanmak için e-postayı doğru zamanda göndermeniz gerekir. Doğru zamanda gönderilen bir e-posta, etkileşim olasılığını artıracaktır. Mailster, e-postayı WordPress sitenizde ayarlanan saat dilimine göre değil abonelerin saat dilimine göre gönderme seçeneği sunar. Bu seçenek buradan etkinleştirilebilir 
Haber Bülteni -> Ayarlar -> Saat Dilimine Göre Teslimat,  ancak bunun çalışması için 
Bülten -> Aboneler -> Abone IP’sini Kaydet bölümünde bir seçeneği daha etkinleştirmeniz gerekecektir . Bu, abonenin saat dilimini belirlemek için abonelerin IP’sinin veritabanında saklanmasını sağlayacaktır.

4. Abonelere Hızlı Genel Bakış

Çok sayıda abonesi olan yüksek trafikli bir siteniz varsa, o zaman her abonelikte e-posta almak can sıkıcı olabilir. Bu nedenle, eklenti tarafından size toplam aboneler, abone konumları, abone adı ve e-posta gibi faydalı bilgiler içeren son abonelerinizin bir özetini göndermek için daha iyi bir seçenek sunulmaktadır.

Bu seçeneği etkinleştirmek için Bülten -> Aboneler -> Bildirim bölümündeki günlük, haftalık veya aylık seçeneği kontrol etmeniz gerekir.

4. Erişim Kontrolü

Eklenti, WordPress sitenizdeki farklı kullanıcı rolleri için çeşitli eylemlere ve menülere erişimi bile kontrol etmenize olanak tanır. Bir WordPress kullanıcı rolüne, o rol tarafından gerçekleştirilebilecek eylemler kümesini sınırlayarak sınırlı ve uygun erişim sağlayabilirsiniz. Bu, site yöneticisi olarak eklenti üzerinde tam kontrole sahip olmanızı sağlar. 
Bu seçeneğe Bülten -> Ayarlar -> Yetenekler içinden erişibilrisiniz.

Diğer Eklentilerle Entegrasyonlar

1.E-posta Teslim Entegrasyonları

E-posta pazarlama kampanyanızın yeteneklerini her zaman genişletmeniz gerekir. bunun için diğer üçüncü taraf hizmetler veya eklentilerle entegrasyonlara ihtiyacınız olacaktır. Listenizde çok sayıda aboneyle büyük bir e-posta kampanyası yürüttüğünüzü düşünelim, e-postalarınızın güvenilir bir şekilde teslim edildiğinden ve toplu olarak e-posta gönderirken e-posta teslimatı ile ilgili herhangi bir sorun olmadığından emin olmanız gerçekten önemlidir. Bu durumda en iyi seçenek Mandrill gibi güvenilir bir e-posta dağıtım hizmeti kullanmaktır. Bunu göz önünde bulundurarak, Mailster eklentisi Sendgrid, Mandrill, Amazon’un Basit E-posta Hizmeti (SES) gibi popüler e-posta dağıtım hizmetleriyle entegrasyonlar sunar. Bu entegrasyonlar, Mailster eklentisini etkinleştirir etkinleştirmez kurulum sihirbazında yapılandırılabilir.

2.WooCommerce Entegrasyonları

Mailster artık WordPress WooCommerce’daki en popüler e-ticaret eklentisi ile entegrasyon sunuyor. Bir WooCommerce mağazanız varsa, müşterilerinizle etkileşim kurmayı ve onları posta listenize eklemeyi çok istersiniz. Entegrasyon, müşterileri tek bir ürünün satın alınmasına göre bir listeye eklemek veya sipariş tamamlandığında “yalnızca” listeye eklemek gibi gelişmiş seçenekler sunar; Bu müşterileriniz sipariş oluşturulduğunda gerçekleşir. Müşteriler, mağazanızda bir sipariş oluşturduktan hemen sonra genel ayarlarda önceden tanımlanmış abone listelerine eklenirler. Sistem postalarınız için Mailster kullanıyorsanız (WordPress sitenizden varsayılan e-postalar), o zaman ayrı bir e-posta seçebilirsiniz.

Bu Eklentiyi Kimler Kullanmalı?

Sonuç olarak

Mailster E-posta Pazarlama Eklentisi tarafından sunulan tüm özelliklerden ve olumlu müşteri görüşlerine göre, Mailster’ın WordPress için mevcut en iyi E-posta Pazarlama Çözümlerinden biri olduğu açıktır. Mailster Haber Bülteni ve E-posta Pazarlama WordPress Eklentisi, birçok çevrimiçi işletme ve Blog yazarı için idealdir. Mailster ile kolayca liste oluşturabilir, abonelerinize e-posta gönderebilir ve Mailster Eklentisi aracılığıyla E-posta Pazarlama performanslarını ölçebilirsiniz. Bu harika eklentiye kurmak, E-posta Pazarlamasına başlamak ve işletmenizi veya Blogunuzu yepyeni bir seviyeye taşımak için aşağıdaki “İndir” düğmesine tıklayın.

Mailster İndir

Exit mobile version